20% popusta svakog prvog petka u mesecu na botoks, filere i mezoterapiju
Srećan prvi petak u mesecu!
Svakog prvog petka u mesecu imate 20% popusta na filere, botoks i mezoterapiju.
Pozovite nas +381 21 551 331
Pišite nam
Svakog prvog petka u mesecu imate 20% popusta na filere, botoks i mezoterapiju.
Lekar specijalista radiologije
Dr Biljana Maletić, rođena 1983. u Subotici, gde je završila osnovnu i srednju školu, prirodno- matematički smer gimnazije „Svetozar Marković“. Diplomirala je na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu 2009.god. (osnovne studije -doktor medicine). Za vreme studija bila je aktivna član omladinskih organizacija, učestvovala u mnogim volonterskim i humanitarinim aktivnostima.
Nakon obaveznog lekarskog staža (OB Subotica), zapošljava se kao stručni saradnik u internacionalnoj farmaceutskoj kompaniji(2010-2012). Od 2012.do 2014.bila je zaposlena kao lekar na Odeljenju anestezije i intezivne nege Uregentnog centar KCV. Specijalističke studije iz radiologije je pohađala i završila u Centrau za radiologiju KCV (2016-2020.), gde je i sada u stalnom radnom odnosu. U svakodnevnom radu bavi se ultrazvučnom, RTG, CT i MR dijagnostikom. Školu ultrazvučne dijagnostike dojke pohađala je u KCS. Trenutno je na subspecijalizaciji iz digestivne radiologije.
Učesnik je brojnih nacionalnih i internacionalnih stručnih skupova.
Član je Lekarske komore Vojvodine i Društva digestivnih radiologa Srbija.
Od 2015. godine je zaposlen na Odeljenju ginekologije Instituta za onkologiju Vojvodine. Asistent je na Katedri za ginekologiju i akušerstvo Medicinskog fakulteta u Novom Sadu. Usavršavao se iz oblasti mininalno invazivne hirurgije u Belgiji i Italiji gde je stekao sertifikat Evropskog udruženja ginekološke endoskopije (ESGE). Iz oblasti ginekološke hirugije se usavršavao u Švedskoj i Francuskoj. Učesnik je brojnih nacionalnih i internacionalih kongresa i škola. Autor i koautor je više naučnih radova iz ginekologije. Bio je učesnik u dve kliničke studije ispitivanja onkoloških lekova, a trenutno je istraživač u projektu „Kancer i trudnoća“ Ministarstva nauke RS. Član je Lekarske komore Srbije i Evropskog udruženja ginekoloških onkologa (ESGO). Govori engleski i francuski jezik.
Lekar specijalista urolog
Dr Popov rođen je 1980. godine u Vršcu, gde je završio osnovno i srednje obrazovanje. Na Medicinskom fakultetu “Viktor Babeš” u Temišvaru, Rumunija, diplomirao je 2005. godine. Specijalistički staž iz urologije obavio je na Odseku za urologiju Kliničkog centra u Temišvaru, gde je položio specijalistički ispit 2010. godine.
Od 2012. – 2021. godine zaposlen je u Vojno-medicinskom centru u Petrovaradinu kao specijalista urolog, gde se bavio svim segmentima ambulantne I operativne urologije, sa posebnim osvrtom na fimoze, operacije hidrocele i varikocele testisa, transuretralne resekcije prostate i tumora mokraćne bešike kao i nefrektomije i prostatektomije.
Od 2021.godine zaposlen je u Opštoj bolnici New Hospital u Novom Sadu.
Lekar specijalista ginekologije i akušerstva
Srbiša Milićević je rođen 1968. godine u Aleksincu. Osnovnu i srednju školu – smer biohemija i molekularna biologija, završio je u Sokobanji, a medicinski fakultet u Nišu.
Odmah nakon završenog obaveznog lekarskog staža i položenog stručnog ispita počinje sa radom, najpre, u službi opšte medicine, a zatim u službi hitne medicinske pomoći, Zdravstenog centra Aleksinac.
Specijalizaciju iz ginekologije i akušerstva završio je na Klinici za ginekologiju i akušerstvo Kliničkog centra Niš. Nakon toga, završio je Nacionalnu školu za kolposkopiju i cervikasa vagine i vulve u Beogradu kao i Školu za citologiju.
Učesnik je brojnih nacionalnih i međunarodnih stručnih skupova, kurseva i seminara.
Stalno je zaposlen na Poliklinici “ST Medicina”.
Dr Dejan Vranješ diplomirao je na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu, smer Opšta medicina. Specijalizirao je internu medicinu i supspecijalizirao gastroenterologiju.
Zaposlen je u Urgentnom centru Kliničkog centra Vojvodine, kao supspecijalista gastroenterolog na interventnoj gastroenterologiji, – šef Kabineta za gastroenterologiju i hepatologiju sa urgentnom interventnom digestivnom endoskopijom.
U poliklinici „Novakov i sar“ obavlja preglede i konsultacije iz domena gastroenterologije.
Lekar specijalista urologije
Dr Bjelica rođen je 1972. godine. Opštu medicinu studirao je na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, gde je diplomirao 2001. godine.
Nakon diplomiranja zaposlio se u Opštoj bonici „dr Đorđe Jovanović“ u Zrenjaninu. Specijalistički staž iz urologije obavio je na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu, a specijalistički ispit položio 2009. godine.
Od 2009. radi i kao konsultant u Opštoj bolnici „Sveti Jovan“ u Zrenjaninu.
Član je urološke sekcije Srpskog lekarskog društva i Evropske asocijacije urologa, kao i Lekarske komore Srbije.
Lekar opšte prakse, specijalizant dermatovenerologije
Milica Žeravica, rođenaje 1994. godine u Novom Sadu, gde i započinje osnovno obrazovanje (OŠ “Đorđe Natošević”), a završava ga u Sidneju (“Rosebay Secondary College”). Gimnaziju “Jovan Jovanović Zmaj” u Novom Sadu upisuje 2009. godine, a završava je odbranom maturskog rada pod naslovom “First European settlers in Australia” 2013. godine. Medicinski fakultet u Novom Sadu, smer Integrisane akademske studije medicine završava odbranom diplomskog rada: ”Uloga doktora medicine u sprečavanju i random otkrivanju spinocelularnog karcinoma kože” u septembru 2019. Prosečna ocena na osnovnim studijama 9,00, ocena diplomskog rada 10,00, dužina studiranja šest godina.
Student je treće godine doktorskih studija, smer Klinička istraživanja na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu. Student je druge godine specijalističkih studija, zdravstvena specijalizacije iz dermatovenerologije na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu. Specijalistički staž obavlja na Klinici za kožno-venerične bolesti u Univerzitetskom kliničkom centru Vojvodine.
Po završetku studija medicine, od oktobra 2019. godine do avgusta 2020. godine, radi na određeno vreme kao nastavnik predmetne nastave za stručne predmete u Medicinskoj školi “7. april”, od avgusta 2020. godine zaposlena je u poliklinici “Poliklinika Novakov i sar.”, gde obavlja poslove doktora medicine.
Lekar specijalista dermatovenerologije
Dr Miloš Nišavić je diplomirao na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu. Od juna 2015. godine radi u CRO organizaciji koja se bavi kliničkim ispitivanjem lekova, gde učestvuje u radu i monitoringu kliničkih studija. Godine 2016. započeo je volontiranje na Klinici za kožno-venerične bolesti Univerzitetskog kliničkog centra Vojvodine, gde je upisao i volontersku specijalizaciju iz dermatovenerologije, koju je završio u februaru 2022. godine. Od jula 2022. godine zaposlen je na Klinici za kožno-venerične bolesti Kliničkog centra Vojvodine, na Odseku za alergologiju i kliničku imunologiju. Od 2022. godine je započео supspecijalizaciju iz alergologije i kliničke imunologije u Univerzitetskom kliničkom centru Srbije u Beogradu.
Godine 2020. bio je na usavršavanju u Londonu, u NHS Royal Free Hospital, kao dobitnik nagrade i stipendije za najbolju prezentaciju na Infektološkom kongresu u Novom Sadu.
Dobitnik je drugih brojnih stipendija za pohađanje internacionalnih kurseva i kongresa Evropske akademije dermatovenerologa i Evropskog foruma dermatologa iz oblasti dermoskopije, tumora kože, napredne dermatohirurgije i opšte dermatologije. Takođe je sertifikovan lekar za primenu lasera i antiage procedura u estetskoj dermatologiji.
Volontirao je kao savetnik u nevladinoj organizaciji Omladine JAZAS Novi Sad za dobrovoljno i poverljivo savetovanje i testiranje za polno prenosive infekcije, a godine 2013. i 2021. bio je angažovan na nacionalnom projektu Ministarstva zdravlja Srbije povodom istraživanja u oblasti reproduktivnog zdravlja.
Aktivan je član Evropske akademije dermatovenerologa, Internacionalne asocijacije dermoskopije, Srpskog lekarskog društva, Udruženja dermatovenerologa Srbije i Alergološke sekcije. Autor je i koautor nekoliko radova objavljenih u nacionalnim i internacionalnim dermatološkim časopisima.
Lekar specijalista ginekologije i akušerstva
Dr Rančić rođena je u Novom Sadu. Osnovnu školu i gimnaziju opšteg smera završila je u Bačkoj Palanci, a diplomirala je na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu. Nakon završenog obaveznog lekarskog staža i položenog stručnog ispita zaposlena je u Domu zdravlja Bačka Palanka, prvo u okviru Službe opšte medicine, a nakon toga u Službi hitne medicinske pomoći.
Specijalizaciju iz ginekologije i akušerstva završila je na Klinici za ginekologiju i akušerstvo Kliničkog centra Vojvodine. Tokom specijalizacije je završila je Nacionalnu školu za patologiju cerviksa, vagine i vulve i kolposkopije u Beogradu kao i Ian Donald School of Medical Ultrasound u Zagrebu.
Od 2012. Do 2020. godine bila je načelnik je Dispanzera za žene u Domu Zdravlja Bačka Palanka.
Od 2020 godine zaposlena u Kliničkom centru Vojvodine na Klinici za ginekologiju i akušerstvo.
Član je Lekarske komore Srbije , Srpskog lekarskog društva i Društva za borbu protiv karcinoma u Bačkoj Palanci. U okviru rada u Društvu za borbu protiv karcinoma radila je na projektima prosvećivanja i proširivanja znanja žena o reproduktivnom zdravlju i prevenciji malignih bolesti. Učesnik je brojnih nacionalnih i međunarodnih stručnih skupova, kurseva i seminara.
Prim. mr sci. dr Aleksandar Stokić, specijalista anesteziologije sa reanimatologijom.
Aleksandar Stokić rođen je u Kovačici 1955.godine.
Preakademsko obrazovanje, Medicinski fakultet i poslediplomske magistarske studije završio je u Novom Sadu. Specijalistički ispit iz anesteziologije sa reanimatologijom položio je 1994.god, tada zaposlen u Institutu za zdravstvenu zaštitu dece i omladine Vojvodine , do 1998.god.,kada prelazi u Institut za onkologiju Vojvodine u S.Kamenici. Od 2006.god. do 2020.god., na mestu načelnika Odeljenja za anesteziju , intenzivnu terapiju i negu, Klinike za operativnu onkologiju.
Usavršavao se na VMA u Beogradu, Institutu za zdravstvenu zaštitu majke i deteta Srbije „Dr Vukan Čupić“ u Beogradu, Institutu za KVB i Institutu za plućne bolesti Vojvodine u Sremskoj Kamenici.
U zvanju primarijusa je od 2002. godine. Članstva u strukovnim udruženjima Srbije , u jednom manadatu Predsednik predsednštva Sekcije za anesteziju i intenzivnu terapiju, član European Society of Anesthesiology, Jugoslovenskog saveta za reanimaciju , kasnije Resuscitationog saveta Srbije , instruktor European Resuscitation Council ALS Course of Serbia.
Autor je poglavlja u knjizi „ Neonatalna anestezija“ i jedan od autora u knjizi „Osnovi onkologije i palijativno zbrinjavanje onkoloških bolesnika“. Autor je trideset objavljenih stručnih radova, koautor u trideset pet radova iz oblasti urgentne medicine, anesteziologije i intenzivne medicine.
Lekar specijalista ginekologije i akušerstva, supspecijalista ginekološke endokrinologije
Artur Bjelica je rođen 1970. u Gorlicama (Poljska). Osnovno i srednje obrazovanje – smer biologija stekao je u Novom Sadu. Studije medicine na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu započeo je 1989. i završio 1995. godine. Tokom 1997-2001. godine specijalizirao je ginekologiju i akušerstvo, a 2007. godine završio je užu specijalizaciju iz endokrinologije. Magistarske studije na Medicinskom fakultetu završio je 2003. obranivši tezu pod nazivom “Trudnoćom indukovana hipertenzija – psihosomatski aspekti”, a stepen doktora medicinskih nauka stekao je 2004. godine odbranivši disertaciju pod nazivom “Determinante kontraceptivnih nauka u ženskoj studentskoj populaciji”.
Od 2006. godine nalazi se na poziciji Šefa odseka za reproduktivu endokrinologiju na Klinici za ginekologiju i akušerstvo KC Vojvodine. U svom kliničkom radu usmeren je na dijagnostiku i lečenje steriliteta, metode asistirane reprodukcije kao i tretman poremećaja iz oblasti reproduktivne endokrinologije. Svoje znanje i veštine usavršavao je učešćem na brojnim domaćim i međunarodnim skupovima kao i tokom studijskih boravaka u Austriji, Maleziji, Južnoafričkoj republici i Argentini. Od 2001. do 2009. godine bio u zvanju asistenta na Katedri za ginekologiju i akušerstvo Medicinskog fakulteta u Novom Sadu, od 2009. godine u zvanju docenta, a od 2014. u zvanju profesora na istoj katedri. Pored obrazovanja iz domena medicinskih nauka, završio je studije psihologije na Filozofskom fakultetu u Novom sadu, 1999. godine, a 2005. godine stekao zvanje doktora psiholoških nauka sa disertacijom pod nazivom “Spremnost za promene i motiv postignuća u procesu modernizacije polnih uloga”. Doktorirao je i na Fakultetu organizacionih nauka u Beogradu.
Od oktobra 2021. godine prorektor je za finansije i organizaciju Univerziteta u Novom Sadu,
Govori engleski, italijanski, francuski, poljski i ruski jezik.
Lekar specijalista ginekologije i akušerstva
Dr Brigita Lepeš Bingold rodjena je u Novom Sadu. U rodnom gradu završila je srednju medicinsku školu, akušerski smer. Na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu diplomirala je 1991 god. Specijalizaciju iz ginekologije i akušerstva završila je na Klinici za ginekologiju i akušerstvo u Novom Sadu. Tokom specijalizacije boravila je šest meseci na usavršavanju u Budimpešti, na Ginekološko-akušerskoj klinici “Semmelweis” gde je uz prof. dr Janoša Urbančeka i Zoltana Papa bila uključena u rad svetski poznatog genetičkog tima i tima za sterilitet i vantelesnu oplodnju. U bolnici “Jahn Ferenc” učestvovala u vođenju bezbolnog porođaja primenama regionalnih anestezija i nastavila rad na Odeljenju za vantelesnu oplodnju primenama najsavremenijih metoda.
Po završetku specijalizacije, naredne dve godine provela je na Klinici za ginekologiju i akušerstvo u Novom Sadu, na Zavodu za humanu reprodukciju, gde je, uz doajena i pionira oblasti ginekološke endokrinologije, steriliteta i vantelesne oplodnje, prof dr MIlenka Bujasa, nastavila usavršavanje iz oblasti vantelesne oplodnje.
Od 2000. godine radi u privatnoj praksi, primenjujući znanja stečena tokom specijalizacije i aktivno se usavršavavajući u primeni ultrazvučnih tehnika kako u perinatologiji tako i u dijagnozi i lečenju ginekoloških obolenja. U periodu 2005 – 2014. godine prenosti svoja znanja učenicima Srednje medicinske škole “7.april” u Novom Sadu, gde predaje predmet Ginekologija i akušerstvo, kako na srpskom tako i na madjarskom jeziku.U okviru rada u školi radila je na projektima prosvećivanja i proširivanja znanja mladih o reproduktivnom zdravlju i kontracepciji.
Učestvovala je aktivno u radu brojnih domaćih i internacionalnih seminara, kurseva i kongresa.
U svakodnevnom radu služi se srpskim, madjarskim i engleskim jezikom.
Lekar specijalista ginekologije i akušerstva
Radmila Maletin je rođena u Novom Sadu gde je završila osnovnu školu i srednju medicinsku školu „7. april“ sa odličnim uspehom. Diplomirala je na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu 1985. godine sa prosečnom ocenom 9,21.
Nakon završenog obaveznog staža i položenog stručnog ispita radila je kao lekar opšte prakse u Domu zdravlja. Specijalizaciju iz ginekologije i akušerstva završila je na Klinici za ginekologiju i akušerstvo Kliničkog centra Vojvodine. Dugogodišnji radni staž na Klinici za ginekologiju i akušerstvo u Novom Sadu obavljala je na Zavodu za patologiju trudnoće. Obavljala je i dužnost načelnika specijalističke polikliničke službe ginekologije i akušerstva Kliničkog centra Vojvodine.
Usavršavanje i edukaciju iz oblasti ultrazvučne dijagnostike dojke obavila je na Institutu za onkologiju u Beogradu. Završila je i kurs nacionalne škole patologije grlića materice u Beogradu. Učesnica je brojnih nacionalnih i internacionalnih kongresa, seminara i kurseva iz oblasti ultrazvučne dijagnostike i fetalne medicine.
Lekar specijalista ginekologije i akušerstva, supspecijalista fertiliteta i steriliteta
Dr Sanja Bulatović, specijalista ginekologije i akušerstva, supspecijalista fertiliteta i steriliteta, rodjena je u Novom Sadu, gde je završila osnovnu i srednju medicinsku školu „7. april“. Medicinski fakultet u Novom Sadu upisala je 1985. godine i diplomirala 1990. godine. Specijalizaciju iz ginekologije i akušerstva upisala je 1997. godine na Klinici za ginekologiju i akušerstvo Kliničkog centra Vojvodine i zvanje specijaliste ginekologije i akušerstva stekla 1997. godine. Stalno je zaposlena na Klinici za ginekologiju i akušerstvo KCV u Novom Sadu od 1998. godine, a od 2001. godine načelnik je Odeljenja za carske rezove i akušersku intezivnu negu.
Od 2006. godine kontinuirano se edukuje iz minimalno invazivne hirurgije a 2013. godine je, nakon završene supspecijalizacije, stekla zvanje supspecijaliste fertiliteta i steriliteta.
Usavršavala se na brojnim domaćim i medjunarodnim skupovima iz oblasti intezivne akušerske nege i mikroinvazivne hirurgije. Godine 2011. stekla je licencu Advanced life suport provider izdatu do strane Europian Resuscitation Council. Govori engleski i francuski jezik.
Lekar specijalista ginekologije i akušerstva
Dr Marko Ilinčić rođen je u Novom Sadu, gde je završio osnovnu i srednju školu, gimnaziju „Jovan Jovanović Zmaj“, prirodno- matematički smer. Na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu, smer Opšta medicina, diplomirao je 2008. godine, odbranom diplomskog naučno-istraživačkog rada „Magnetno rezonantni imidžing u razlikovanju primarnih i sekundarnih tumora zadnje lobanjske jame“.
Na Klinici za ginekologiju i akušestvo Kliničkog centra Vojvodine zaposlen je od 2010. godine, gde je i specijalizirao ginekologiju i akušerstvo. Doktorske studije iz oblasti Kliničke medicine upisao je 2011. godine na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu. Član je Lekarske komore Srbije i Srpskog lekarskog društva, a učestvovao je na brojnim nacionalnim i međunarodnim stručnim skupovima, kursevima i seminarima, te bio na studijskom boravku u centru za feto-maternalnu medicinu The Harris Birthright Research Centre for Fetal Medicine na Kraljevskom koledžu u Londonu.
Lekar specijalista ginekologije i akušerstva
Dr Tanja Marjanović Milošević, specijalista ginekologije i akušerstva završila je osnovnu školu i gimnaziju „Isidora Sekulić“ u Novom Sadu, a potom i Medicinski fakultet u Novom Sadu 2008. godine.
Nakon završetka studija radila je kao lekar opšte prakse u Domu zdravlja. Pohađala je specijalizaciju na Klinici za ginekologiju i akušerstvo Kliničkog centra Vojvodine te stekla zvanje specijaliste ginekologije i akušerstva 2017 godine.
Stalno je zaposlena u Domu zdravlja Novi Sad.
Tokom rada i edukacije aktivno je učestvovala na domaćim i međunarodnim skupovima, kongresima i seminarima iz oblasti ultrazvuka u ginekologiji i akušerstvu, patologije grlića i fetalne medicine. Poseduje licencu Lekarske komore Srbije i član je Srpskog lekarskog društva, ISUOG-a i SMFM-a. Usavršavala se u Nemačkoj i Sjedinjenim Američkim Državama.
Tečno govori engleski jezik, a služi se francuskim i nemačkim jezikom.
Lekar specijalista dermatovenerologije, supspecijalista dermato-onkologije
Dr Branislava Gajić završila je osnovnu, srednju školu i Medicinski fakultet u Novom Sadu. Nakon obavljenog lekarskog staža i položenog državnog ispita, radila je za veliku medjunarodnu farmaceutsku kompaniju UPJOHN. Specijalizirala je dermatovenerologiju na Klinici za dermatovenerologiju Medicinskog fakulteta u Novom Sadu, gde je zvanje specijaliste stekla 1998. godine. Poslediplomske studije završila je na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu, gde je i prijavila magistarski rad pod naslovom „Alopecia areata kliničke epidemiološke i psihološke karakteristike”.
U periodu od novembra 2000. godine do januara 2003. godine radila je na Skin and Wound Clinic LGH, Launceston TAS, u Australiji. Nakon povratka iz Australije, u periodu 2003. – 2005. godine obavljala je funkciju pomoćnika sekretara u Pokrajinskom sekretarijatu za zdravstvo AP Vojvodine. Od februara 2005. godine zaposlena je na Klinici za kožno-venerične bolesti Kliničkog centra Vojvodina, gde je danas šef Odseka za dermatohirurgiju i tumore kože.
Dve godine, od januara 2007. godine do avgusta 2009. godine bila je zaposlena u prestižnoj univerzitetskoj bolnici St Vincent’s Hospital, u Sidneju, u Australiji, gde je kao dermatolog radila na edukaciji iz oblasti rane detekcije i lečenja malignih i benignih promena kože, sa posebnim akcentom na dermatohirurgiju. St Vincent’s Hospital je klinčka bolnica koja je deo Skin and Cancer Foundation, najveće zdravstvene ustanovom u Australiji koja se bavi dijagnostikom i lečenjem melanoma, karcinoma kože i prekanceroza. U okviru svog svakodnevnog posla bila je jedna od odabranih lekara angažovanih u edukaciji studenata zavrsne godine medicine Univerziteta Novog Južnog Velsa, kao i specijalizanata na prvoj, drugoj i trecoj godini dermatologije Australijskog dermatološkog koledža, vrhunske ustanove koja obrazuje i licencira dermatologe u Australiji.
Bogato medjunarodno iskustvo dopunjeno je i edukacijom iz oblasti Mohs mikrografske hirurgije u Sjedinjenim Američkim Državama, na Univerzitetu Ilinois u Čikagu, država Ilinois, gde joj je prihvaćena aplikacija za članstvo u američkom udruženju Mohs hirurga.
Ima veliko iskustvo u dermatohirurgiji – ekscizionim biopsijama benignih malignih kožnih promena i učestvuje u domaćim i medjunarodnim stručnim skupovima koji se bave ovom problematikom. Uključena je u edukaciju kolega na Klinici za dermatovenerologiju u dermatohirurškim veštinama, kao i u edukaciju lekara na specijalizaciji iz oblasti opšte dermatovenerologije. Završila je užu specijalizaciji iz onkologije na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu, i odbranila doktorsku tezu pod naslovom: „Korelacija klinički i patohistološki određene margine kod bazocelularnog karcinoma kože”.
Učestvuje u radu Intersekcijskog odbora Srpskog lekarskog društva na izradi vodiča za ranu dijagnostiku i terapiju melanoma. Učestvovala je u radu sa laserima iz oblasti dermatologije i estetike, a edukaciju je dopunjavala i u oblasti kozmetologije. Član je Srpskog lekarskog društava, Udruženja dermatovenerologa Srbije, American Society for Mohs Surgery, International Society for Dermatologic Surgery, European Association of Dermato-Oncology, European Dermatology-Epidemiology Network.
Polja posebnog profesionalnog interesovanja obuhvataju oblasti prevencije, dijagnostike i lečenja malignih bolesti kože i proceduralne dermatologije.
Lekar specijalista dermatovenerologije
Prof. dr Ljuba Vujanović je rođena u Novom Sadu gde je završila osnovnu školu i srednju medicinsku školu „7. april“. Studije medicine je završila na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu 1986. godine. Nakon obaveznog lekarskog staža i položenog državnog ispita je bila zaposlena u Školskom dispanzeru Medicinskog centra u Karlovcu do 1991. godine.
Postdiplomske studije iz školske medicine je završila 1991. godine u Zagrebu. Specijalizirala je dermatovenerologiju na Klinici za dermatovenerologiju Medicinskog fakulteta u Novom Sadu, gde je zvanje specijaliste stekla 1997. godine. Na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu 1998. godine izabrana je za asistenta-pripravnika, a 2010 godine za asistenta za oblast dermatovenerologija. Doktorsku disertaciju pod nazivom „Kontaktna senzibilizacije kod obolelih od hronične venske insuficijencije“ je odbranila u novembru 2014.godine. Izabrana za docenta na Katedri za dermatovenerologiju 2015. godine.
Član je Udruženja dermatovenerologa Srbije, a bila je predsednik Dermatovenerološke sekcije DLV-SLD od 2005-2007.godine. U stalnom radnom odnosu je na Klinici za kožno-venerične bolesti KC Vojvodine od 1994 godine.
Autor je i koautor brojnih naučno-istraživačkih radova koji su objavljeni ili prezentovani u zemlji i inostranstvu.
Lekar specijalista dermatovenerologije
Dr Annamaria Pfau rođena je u Novom Sadu, gde je završila i osnovnu i srednju medicinsku školu. Studirala je na Medicinskom Fakultetu u Novom Sadu, smer Opšta medicina na engleskom i srpskom jeziku i diplomirala 2014.godine.
Tokom studija, 2010./2011. godine u okviru programa Campus Europae studirala je godinu dana u Nansiju na Medicinskom Fakultetu Univerziteta „Henry Poincaree“ u Francuskoj.
Tokom 2011. godine stažirala je u Urgentnom centru Bolnice „Stell“ u Parizu, a 2012. godine usavršavala se u Urgentnom centru univerzitetske bolnice „Bichat- Claud Bernard“ u Parizu. U okviru pilot projekta Ministarstva Omladine i Sporta Vojvodine „Zdravstveno vaspitanje o reproduktivnom zdravlju“ bila je angažovana kao vršnjački edukator.
Započela je specijalizaciju iz dermatovenerologije 2015. godine na Klinici za dermatovenerologiju Kliničkog centra Vojvodine a specijalizirala 2019. godine. Tokom specijalističkog staža 2017. godine je učestvovala na 5. Internacionalnoj letnjoj akademiji iz praktične dermatologije u Minhenu. 2018. godine je provela šest nedelja u Službi za Dermatologiju Bolničkog Centra Poissy Saint- Germain- en- Laye (Pariz). Sertifikovani lekar za primenu dermoskopije, laserskih tretmana kako u oblastima dermatopatologije tako i u dermatološkoj estetici – za primenu mezoterapije, biorevitalizacije, hemijskih pilinga, PRP tretmana i primene botulinum toksina. Učestvuje u radu Fotona Laser and Health Academy, gde je predavač u polju primene lasera u dermatologiji i estetici.
Tokom svojih studija učestvovala je aktivno u izradi prikaza slučajeva i naučnih radova iz oblasti dermatologije, angiologije, prikazanim na domaćim i međunarodnim kongresima i kontinuirano se usavršava iz oblasti dermatologije i estetske medicine, kao i primeni lasera u dermatologiji u domaćim i inostranim centrima.
Govori srpski, mađarski, francuski, engleski i italijanski jezik.
Lekar specijalista dermatovenerologije
Biljana Jeremić Gajinov je rođena u Novom Sadu, gde je stekla osnovno i srednje obrazovanje. Studije medicine završila je 2010. godine na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu.
Specijalistički staž je obavila na Klinici za kožno – venerične bolesti Novi Sad. Od 2012. godine je zaposlena u Kliničkom centru Vojvodine na Klinici za kožno-venerične bolesti. Specijalistički ispit iz dermatovenerologije položila je sa odličnim uspehom. Tokom specijalizacije učestvovala je na 5. Internacionalnoj letnjoj akademiji iz praktične dermatologije u Minhenu kao stipendista Udruženja dermatovenerologa Srbije. Na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu 2018. godine je izabrana u zvanje asistenta.
Koautor je u radovima u naučnim časopisima, kao i učesnik na brojnim domaćim i međunarodnim kongresima i seminarima dermatovenerologa.
Član je Srpskog lekarskog društva, Društva lekara Vojvodine i Udruženja dermatovenerologa Srbije.
Govori engleski jezik.
Specijalista interne medicine, supspecijalista endokrinologije
Prof dr Edita Stokić, redovni profesor Medicinskog fakulteta u Novom Sadu, rodjena je u Kikindi. Medicinski fakultet u Novom Sadu završila je 1986. godine, sa prosečnom ocenom 9,96. Poslediplomske studije, smer Neuroendokrinologije, završila je 1991. godine, odbranjenim magistarskim radom pod naslovom “Stanje prolaktinske sekrecije adenohipofize u osoba s različitim funkcionim poremećajima štitaste žlezde”. Doktorsku disertaciju pod naslovom “Uticaj specifične distribucije masnog tkiva na razvoj metaboličkih komplikacija gojaznosti”, odbranila je 1997. godine na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu. Specijalistički ispit iz Interne medicine položila 1994. godine, a subspecijalistički ispit iz endokrinologije 1997. godine.
Bila je učesnik, organizator i predavač na mnogim domaćim i medjunarodnim skupovima – Strategies for Comprehensive Lipid Management ih High Risk Patients, EBAC, Milan 2012., Perspectives on Diabetes Management in 2012, EACCME, Marseille, 2012., Update in the Field of Metabolic Syndrome, Obesity, Diabetes and Atherosclerosis. Special Clinical Pharnacology, International Conference within the Svcope of the DAAD Program „Academic Reconstruction of South East Europe“ 2011, Accredited Educational Programme – Preventive strategies to reduce cardiovascular risk in 2010 – EBAC, University Gothenburg, Dublin Ireland 2010., Comprehensive Cardiometabolic Risk Reduction Program“, 3rd International Summit on Cardiometabolic Risk Associated with Intra-abdominal Adoisity (Prague, Czech Republic, 2007), CME “Progress in understanding energy homeostasis in humans” (Medical Faculty Belgrade, Serbia), 2005, CMEF Cardiometabolic education Forum (Paris, France), 2005, “Good clinical practice” (Association of Clinical Research Professionals) 2005 ( Novi Sad, Serbia), Obesity Management Course For Clinicians working in the field of Diabetes” – IOTF SCOPE (Prague, Czeh Republic), 2004, Postgraduate Clinical Endocrinology Course (European Federation of Endocrine Society, University Medical Centre, Geneva, Switzerland), 1995, Jugoslovenska škola ultrazvuka, Primena ultazvuka u dijagnostici površnih tkiva, abdomena i endokrinologije- Kragujevac, Srbija i Crna Gora, jun 1995.
Predsednik je Internističke sekcije DLV-SLD od 2008. godine, predsednik Komisije za kontinuiranu edukaciju doktora medicine DLV-SLD od 2011. godine i bila je potpredsednik Srpsko udruženja za izučavanje gojaznosti kao i predsednik Sekcije za endokrinološke i metaboličke poremećaje DLV-SLD u periodu 2002- 2004. godine.
Član je Udruženja endokrinologa Srbije, Srpskog udruženja za medicinsko pravo, Udruženja za aterosklerozu Srbije, Češkog aterosklerotskog društva, Evropskog aterosklerotskog društva, Evropskog lipoproteinskog kluba, Evropskog društva za studije o dijabetesu, Američke dijabetološke asocijacije, Internacionalnog udruženja za proučavanje gojaznosti i Association of Clinical Research Professionals. Član je Ekspertske grupe za gojaznost Ministarstva zdravlja Republike Srbije, radne grupe za Diabetes mellitus, Ministarstva zdravlja Republike Srbije, radne grupe za dijagnostikovanje i lečenje lipidskih poremećaja. Član je Uređivačkog odbora časopisa „Srpski arhiv za celokupno lekarstvo“.
Od strane The Specialist Certification of Obesity Professional Education (SCOPE) pod pokroviteljstvom projekta International and European Associations for the Study of Obesity dobila je zvanje National Fellow. Dobitnik je godišnje nagrade Društva lekara Vojvodine – Srpskog lekarskog društva za naučno-istraživački rad, 2008. godine, nagrade za najboljeg profesora na Katedri za internu medicinu Medicinskog fakulteta u Novom Sadu- Novi Sad, 2006, 2010, 2011, nagrade mentoru za naučno-istraživački rad mladih sa temom Uticaj terapije gojaznosti na komorbiditete– Beograd, decembar 2001., nagrade Jugoslovenskog udruženja za proučavanje gojaznosti za rad Značaj i mesto ultasonografije u proceni masno-tkivnih depoa, Beograd, oktobar 1997., prve nagrade Medicinskog fakulteta za postignut uspeh tokom školovanja 1982. godine, godišnje nagrade Društva lekara Vojvodine za najbolji uspeh tokom studija 1987. godine, te Povelje za najboljeg diplomiranog studenta Srpskog lekarskog društva, 1987. godine.
Autor je i koautor je više stotina naučnih radova, najvećim delom iz oblasti gojaznosti, poremećaja metabolizma lipida i lipoproteina i šećerne bolesti, poglavlja u međunarodnoj monografiji „Recent Advances in cardiovascular risk factors“, urednika Mehnaz Atiq Intech, kao i autor dve monografije o gojaznosti.
Specijalista interne medicine, supspecijalista hematologije
Prof. dr Ivana Urošević zaposlena je na Klinici za hematologiju KC Novi Sad od 1999. godine. Specijalistički ispit iz oblasti interne medicine položila je aprila 2002. godine. Septembra 1999. godine izabrana za je asistenta-pripravnika na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu za oblast Interna medicina. Poslediplomsku nastavu upisala je 2000. godine za naučnu oblast Interna medicina, a užu specijalizaciju iz hematologije oktobra 2002. godine.Odbranila je magistarsku tezu u julu 2003. godine. Subspecijalistički ispit iz oblasti hematologije maja položila je 2004. godine a doktorsku disertaciju odbranila u februaru 2010.godine. Iste godine izabrana za docenta na Katedri za internu medicinu.
Autor i koautor je mnogobrojnih naučnoistraživačkih radova, i autor je jedne monografije pod naslovom “Hemobiologija i terapijska primena eritrocita – od dogmi do savremenih pristupa” i autor u poglavlju udžbenika »Klinička hematologija«.
lekar specijalista interne medicine, supspecijalista gastroenterologije
Primarijus Dr Tatjana Pešić, Načelnik odeljenja za gastroenterologiju i hepatologiju KC Vojvodine rođena je u Sremskim Karlovcima gde je završila osnovnu školu kao i gimnaziju. Medicinski fakultet je pohađala u Novom Sadu i završila juna 1985 godine, sa prosečnom ocenom 9,06. U toku studija nagrađena je za postignuti uspeh nagradom Univerziteta. Na istom fakultetu je upisala posle diplomske studije, smer neuroendokrinologija. Magistarski rad pod naslovom „Odnos gastrinemije, želudačne sekrecije i pepsinogena i u svetlu nekih dominantnih riziko-faktora ulkusne bolesti gastroduodenuma“ odbranila je 1993 godine. Poseduje aktivno znanje engleskog i ruskog jezika.
U stalnom radnom odnosu je na Klinici za gastroenterologiju i hepatologiju KC Vojvodine od 1988 godine. Specijalistički ispit iz interne medicine položila je 1994 godine, a ispit iz uže specijalizacije iz gastroenterologije i hepatologije 1998 godine.
Na radno mesto šefa odseka za bolesti bilijarnog stabla i pankreasa raspoređena je 2000 godine a 2010 godine na radno mesto načelnika Odeljenja za gastroenterologiju Klinike za gastroenterologiju KC Vojvodine.
Ministarstvo zdravlja republike Srbije nakon uvida u stručni i naučni rad joj je dodelilo zvanje primarijusa 2012 godine.
Pohađala je CME kurseve na svetskim, evropskim i domaćim gastroenterološkim i hepatološkim kongresima i učestvovala na CME Workshop-ovima iz ove oblasti.
Gastroenterološku endoskopiju usavršavala je dva meseca na Gastroenterologiji Allgemeines Krankenhaus Bambek u Hamburgu, Savezna Republika Nemačka.
Član je Srpskog lekarskog društva – Društva lekara Vojvodine, Internističke sekcije DLV-SLD, Gastroenterološke sekcije SLD i Hepatološke sekcije SLD.
Kao asistent za užu naučnu oblast Interna medicina na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu bila je angažovana od 1995 godine.
Autor je ili koautor 76 naučno-istraživačka rada objavljena ili prezentovana u zemlji ili inostranstvu.
Lekar specijalista interne medicine, supspecijalista kardiolog
Završila je Medicinski fakultet u Novom Sadu sa prosečnom ocenom 9,60.
Zaposlena je u Institutu za kardiovaskularne bolesti Vojvodine. Specijalistički ispit iz interne medicine položila je sa ocenom „odličan“ 2004. godine, a godine 2009. i supspecijalistički ispit iz oblasti kardiologije kada je odbranila i rad pod nazivom „Restriktivne kardiomiopatije – značaj ehokardografije u savremenoj dijagnostici”.
Akademske doktorske studije kliničke medicine završila je sa prosečnom ocenom 9,86, nakon čega je odbranila doktorsku tezu pod nazivom „Funkcija miokarda leve komore i dnevno-noćni ritam arterijskog krvnog pritiska kod gestacijske hipertenzije“.
Dominantna profesionalna delatnost je ultrazvučna dijagnostika kardioloških oboljenja (ehokardiografija, stress ehokardiografija i transezofagealna ehokardiografija), a posebno polje interesovanja i rada su kardiološke bolesti u trudnoći, naročito hipertenzija.
Lekar specijalista interne medicine, interventni kardiolog
Tibor Čanji je rođen 1966. godine u Zrenjaninu.
Medicinski fakultet u Novom Sadu je završio 1992. godine. Specijalistički ispit iz interne medicine je položio 1999. godine, a ispit iz uže specijalnosti – kardiologije 2004. godine na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu. Magistar je medicinskih nauka od 2005. godine sa radom „Klinički i hemodinamski parametri u kombinovanom infarktu miokarda leve i desne komore“.
Doktorsku disertaciju pod naslovom „Kliničke, angiografske i terapijske specifičnosti akutnog infarkta miokarda sa ST elevacijom kod osoba starijih od 75 godina“ odbranio je 2014. godine na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu.
Stalno je zaposlen na Institutu za kardiovaskularne bolesti Vojvodine u Sremskoj Kamenici na Klinici za kardiologiju od 1997. godine. U Jedinici intenzivne kardiološke nege radi je od 2000. godine. Bavi se invazivnom kardiološkom dijagnostikom i perkutanim koronarnim intervencijama, a od 2002. godine samostalno radi koronarografije i invazivne intervencije.
Član je Društva lekara Vojvodine Srpskog lekarskog društva, kao i Udruženja kardiologa Srbije.
Učesnik je velikog broja stručnih sastanaka, simpozijuma i kongresa. Usavršavao se u Budimpešti, Rimu i Parizu. Autor i koautor je mnogih stručnih i naučnih radova.
Govori engleski i mađarski jezik.
Lekar specijalista ginekologije i akušerstva, supspecijalista perinatologije
Aleksandra Novakov Mikić rođena je u Novom Sadu. Diplomirala je na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu, sa ocenom 9,94, gde je odbranila i magistarsku tezu kao i doktorsku disertaciju iz oblasti perinatologije, baveći se temom dužine grlića materice i procenama ishoda indukcije porodjaja.
Školovala se u Španiji, Sjedinjenim Američkim Državama, Madjarskoj i Velikoj Britaniji, a supspecijalizaciju iz fetalne medicine završila je na Kraljevskom koledžu u Londonu (King’s College, London), gde je u periodu 1997/1998 radila u Centru za fetalnu medicinu Harrisbirthright i u Fetal Medicine Centre, sa prof Kypros Nicolaidesom, vodećim stručnjakom u oblasti fetalne medicine. Nakon povratka iz Londona, posvetila se istraživanjima u polju perinatologije, kao i edukaciji ginekologa i akušera iz cele Srbije, kako radom u okviru organizacija kurseva iz oblasti fetalne ehokardiografije i neurosonografije, tako i edukacijom lekara iz oblasti opšteg ultrazvuka, u okviru projekata Sekretarijata za zdravstvo i socijalnu politiku – “Registar anomalija u Vojvodini”, u okviru koga su organizovane edukacije za lekare iz Vojvodine.
Bila je angažovana kao ekspert u okviru medjunarodnih projekata organizacija “Save the children” u edukaciji stanovništva u polju trudnoće, kao i projekta Evropske unije – edukacije lekara u polju ultrazvučnog skrininga hromozomopatija u prvom trimestru, u toku koga je edukovano na desetine lekara Srbije. Bila je upravnik Klinike za ginekologiju i akušerstvo Kliničkog centra Vojvodine od 2007. do 2011., a od 2008. do 2011. bila je član Veća Grada Novog Sada zadužen za zdravstvo. U zvanje redovnog profesora na Katedri za ginekologiju i akušerstvo izabrana je 2009. godine
Kao organizator i učesnik mnogih seminara i kongresa iz oblasti ginekologije i akušerstva, dobitnik je i brojnih priznanja i diploma iz ove oblast. Član je domaćih i inostranih udruženja iz oblasti ginekologije i učesnik u nacionalnim i pokrajinskim stručnim komisijama iz oblasti medicine i visokog obrazovanja. Autor je četiri priručnika i pet monografija nacionalnog značaja, te više od dve stotine naučnih radova. Jedan je od najcitiranijih autora iz oblasti medicinskih nauka na ovim prostorima. Organizator je nekoliko kurseva iz oblasti prenatalne dijagnostike. Bila je nosilac je tri pokrajinska projekta i istraživač u nekoliko republičkih i međunarodnih projekata i kliničkih studija.
Od 2013. godine radi u poliklinici „Novakov et al.“, a 2017. godine osnovala je polikliniku „Novakov i sar“.
Udata je, majka dvoje dece.
Specijalista nuklearne medicine i specijalista radiologije
Dr sci med Andrea Peter rođena je u Ludvigsburgu, Savezna Republika Nemačka. Osnovne studije opšte medicine na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu, Univerziteta u Novom Sadu završila je 2001. godine sa prosečnom ocenom 8,57 (osam/pedesetsedam). Specijalističke studije iz oblasti nuklearne medicine započela je 2004. na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu, Univerziteta u Novom Sadu i specijalistički ispit položila je 2008. godine. Doktrosku disertaciju pod naslovom ‚‚ Mesto i značaj pozitronske emisione tomografije u dijagnostici neurodegenerativnih oboljenja’’ odbranila je 2013. godine na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu.
Zaposlena u Centru za nuklearnu medicinu, Instituta za onkologiju Vojvodine u Sremskoj Kamenici, gde aktuelno obavlja posao specijaliste nuklearne medicine sa posebnim zanimanjem za oblasti nuklearne onkologije i nuklearne endokrinologije, kao i nuklearne kardiologije i hibridnog imidžinga u vidu PET/ CT i SPECT/ CT dijagnostike. U okviru oblasti nuklearne endokrinologije, pored redovnih scintigrafskih pregleda bavi se ultrasonografskom dijagnostikom bolesti štitaste žlezde sa posebnim osvrtom na evaluaciju nodoznih struma odnosno vršenjem aspiracione punkcije pod kontrolom ultrazvuka. Takođe, u okviru svakodnevnog rada, pored dijagnostike bavi se i lečenjem i praćenjem bolesnika sa dokazanim malignitetom štitaste žlezde.
U toku svog profesionalnog usavršavanja 2009. godine pohađala je bazični kurs Evropskog udruženja nuklearne medicine u Beču iz oblasti PET/ CT dijagnostike u onkologiji- EANM course on PET/ CT in Oncology. Učestvovala na sastanku mladih istraživača Evropskog udruženja nuklearne medicine u Beču (EANM Young Investigators Meeting) i to 2010. godine na temu hibridnog imidžinga u evaluaciji koronarne bolesti srca– Cardiac hybrid imaging: Integrating morphology and function for the assessment of heart disease, a potom i 2011. godine iz oblasti neuroimidžinga- Nuclear medicine imaging in neurodegenerative diseases. Pohađala je edukativne seminare Evropske škole nuklearne medicine i autor više radova u nacionalnim i međunarodnim časopisima. Učesnik je mnogobrojnih domaćih naučnih skupova sa 11 objavljena rada, kao i brojnih međunardnih naučnih skupova na kojima je objavljivala radove.
Član je Evropskog udruženja nuklearne medicine, kao i Udruženja nuklearne medicine Srbije.
Specijalista urologije
Dimitrije Jeremić, vanredni profesor na Katedri za hirurgiju Medicinskog fakulteta u Novom Sadu, rođen je u Novom Sadu. Diplomirao je na Medicinskom fakultetu gde je odbranio doktorsku disertaciju iz domena karcinoma prostate, procenjujući uticaj vitamina D na učestalost i agresivnost karcinoma prostate.
Deo radnog staža proveo je u Velikoj Britaniji, u Šefildu, Royal Hallamshire Hospital gde je u sarađivao sa prof. dr CRC. Chapple, vodećim stručnjakom u domenu funkcionalne urologije i generalnim sekretarom Evropske urološke asocijacije, gde se bavio problemima iz polja funkcionalne urologije, dijagnostike poremećaja mokrenja uključujući i urodinamsko ispitivanje, lečenju inkontinencije kod muškaraca i žena otvorenim i laparoskopskim pristupom, kao i uroginekološkom pristupu lečenja prolapsa karličnih organa kod žena.
Nakon povratka iz Šefilda posvetio se dijagnostici i operativnom lečenju funkcionalnih poremećaja mokrenja i prolapsu karličnih organa, kao i otvorenoj i laparoskopskoj hirurgiji. Načelnik je Odeljenja funkcionalne urologije u Kliničkom centru Vojvodine.
Angažovan je na više domaćih i međunarodnih projekata, autor većeg broja stručnih članaka objavljenih u domaćim i međunarnodnim časopisima, i predavač na stručnim sastancima.
Oženjen je, otac troje dece, tečno govori engleski jezik.
Lekar specijalista interne medicine.
Rođena je u Novom Sadu, gde je završila osnovnu i srednju medicinsku školu “7. april”, smer medicinska sestra-tehničar. Diplomirala je na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu 1999. Specijalistički ispit iz interne medicine položila je sa odličnom ocenom 2007.
Zaposlena je u Kliničkom centru Vojvodine od 2001. godine, a radi na poziciji šefa Odseka za trombozu i hemostazu Centra za laboratorijsku medicinu Odeljenja za trombozu i hemostazu Centra za laboratorijsku medicinu.
Član je rukovodstva Sekcije za trombozu i hemostazu Centra za laboratorijsku medicinu od 2001. na funkciji sekretara Sekcije. Autor je i koautor mnogih naučno-istraživačkih radova koji su objavljeni ili prezentovani u zemlji ili inostranstvu, kao učesnik seminara i kongresa. Dominantna profesionalna delatnost i fokus stručnog interesovanja je oblast hemostaze i tromboze, odnosno poremećaji zgrušavanja krvi, ispitivanja trombofilije, poremećaji hemostaze kod transplantacije jetre, antikoagulantna terapija kod tromboza, kardioloških, neuroloških, vaskularnih pacijenata i tokom graviditeta. Godine. Ministarstvo zdravlja Republike Srbije nakon uvida u stručni i naučni rad joj je dodelilo titulu primarijusa 2016. god.
Lekar specijalista interne medicine, supspecijalista gastroenterolog-hepatolog
Dr Olgica Latinović- Bošnjak, internista-gastroenterohepatolog, rođena je 1974. godine u Somboru, gde je završila osnovnu školu i Srednju medicinsku skolu. Diplomirala je na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu 2000. godine, a od 2001. godine zaposlena je u Kliničkom centru Vojvodine. Ispit iz interne medicine je polozila 2007. godine, a subspecijalizaciju iz gastroenterologije i hepatologije je završila 2011. godine.
U toku je izrada doktorske teze iz oblasti inflamatornih bolesti creva. Učestvovala je na brojnim nacionalnim i međunarodnim stručnim skupovima, kursevima i seminarima sa posebnim interesovanjem i usavrsavanjem iz oblasti inflamatornih bolesti creva.
Od 2018. godine je predsednik Upravnog odbora Udruženja za inflamatorne bolesti creva Srbije (SIBDA).
Upravnik je Klinike za gastroenterologiju i hepatologiju od oktobra 2021 godine.
Lekar opšte medicine, specijalizant dermatovenerologije
Dr Aleksandra Bukvić Šajinović rođena je 1994. godine u Vrbasu. Upisala je Medicinski fakultet u Novom Sadu 2013. godine, smer Integrisane akademske studije medicine. Tokom studija se bavila naučno – istraživačkim radom u oblasti dermatovenerogije. Diplomirala je 2019. godine sa prosekom 9.30. Nakon obavljanja obaveznog pripravničkog staža, a potom i zaposlenja u Poliklinici Novakov i sar. u Novom Sadu, upisala je specijalizaciju iz dermatovenerologije 2020. godine.
U toku specijalističkog staža, usavršava se na polju dermoskopije i aktivno se obučava na polju mimimalno invazivne estetske medicine i rada sa Fotona laserskim sistemima. Prošla je sve obuke za primenu lasera u dermatologiji i antiaging medicini u okviru LA&HA akademije, a usavršavala se u radu sa StarWalker Q switch sistemom u Trstu, Italij, pod mentorstvom prof. dr Leonardo Marini. U svakodnevnoj praksi aktivno se bavi svim vrstama laserske terapije.
Član je različitih nacionalnih i internacionalnih udruženja lekara estetske i antiaging medicine, kao i Evropskog udruženja dermatovenerologa. Prošla je sve obuke za primenu estetske medicine i sertifikovana je za sve dermatološke antiaging procedure – od mezoterapije, biorevitalizacije, PRP, do botoksa i filera i neprestano se usavršava pohađanjem nacionalnih I međunarodnih edukacija.
Lekar specijalista radiologije
Dr Branislav Đuran diplomirao je Medicinskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu 2005. Godine. Zaposlen je na Institutu za onkologiju u Sremskoj Kamenici od 2007.godine, a specijalizaciju iz radiologije je završio 2013. godine. Načelnik je Oodeljenja za ležeće pacijente Klinike za radiološku terapiju Vojvodine, Instituta za onkologiju.
Od 2017 – 2022. godine radio je i kao radiolog u okviru Ultrazvučne dijagnostike Službe radiologije u Domu zdravlja Inđija.
Asistent je na Katedri za onkologiju Medicinskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu od 2018. god.
Radiolog je sa bogatim kliničkim iskustvom u savremenoj UZ dijagnostici i onkologiji, autor je i koautor više naučnih radova u domaćim i međunarodnim časopisima. Član je Evropskog udruženja radijacionih onkologa (ESTRO) i Srpskog lekarskog društva.
Posebne sfere interesovanja su UZ dijagnostika bolesti dojke, abdomena, štitaste žlezde, mekih tkiva i muskuloskeletnog sistema, te radioterapijsko lečenje tumora dojke , tumori ginekološke regija, tumori CNS-a, tumori kože, kolorektalni karcinom, klinički rad sa onkološkim pacijentima, brahiterapija – kontaktno zračenje i ginekološka onkologija.
Lekar specijalista dermatovenerologije
Dr Komljenović rođena je 1985. godine u Šibeniku, a osnovno i srednje obrazovanje je stekla u Crnoj Gori. Studije medicine završila je 2012. godine na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu, sa prosečnom ocenom 9.05.
Od 2013. godine je zaposlena u Domu zdravlja Novi Sad, prvo u okviru projekta Ministarstva zdravlja DILS (Pružanje unapređenih usluga na lokalnom nivou), a potom kao izabrani lekar u službi opšte medicine. Specijalistički staž iz dermatovenerologije je obavila na Klinici za kožno-venerične bolesti Kliničkog centra u Novom Sadu u periodu 2017 – 2021. godine, a specijalistički ispit iz dermatovenerologije položila je sa odičnim uspehom.
Zaposlena je u Službi za specijalističko konsultativnu delatnost Doma zdravlja Novi Sad kao specijalista dermatovenerolog.
Tokom specijalizacije posebno se edukovala iz oblasti dermoskopije. Sertifikovani je lekar za primenu laserskih tretmana, mezoterapije, biorevitalizacije, hemijskih pilinga i PRP tretmana.
Kontinuirano se usavršava i učesnik je na brojnim domaćim i međunarodnim kongresima i seminarima dermatovenerologa. Član je Društva lekara Vojvodine, Internacionalnog društva dermoskopije i Udruženja dermatovenerologa Srbije.
Govori engleski jezik. Udata, majka dvoje dece.
Lekar specijalista nuklearne medicine, lekar specijalista radiologije, supspecijalista onkologije
Prof dr Silvija Lučić je specijalista je nuklearne medicine i radiologije i uži specijalista onkolog, vanredni profesor na katedri za onkologiju. Zaposlena na Institutu za onkologiju Vojvodine, službi za nuklearnu medicinu, gde je šef odseka za dijagnostiku i PET/CT. Dijagnostikom i lečenjem bolesti štitaste žlezde, uključivši i onkološku patologiju aktivno se bavi od 2002. godine.
Usavršavala se u više evropskih zemalja, predavač iz oblasti nuklearne medicine, radiologije i hibridnog imidžinga na brojnim međunarodnim i domaćim skupovima. Autor i koautor je brojnih naučno radova, kao i monografija i udžbenika.
Dr Tamara Malenković rodjena je u Smederevu, gde je završila osnovnu školu. Srednju medicinsku školu završila je u Beogradu. Na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu, smer Opšta medicina diplomirala je 2013.godine.Od 2013. godine zaposlena je na Institutu plućnih bolesti Vojvodine u Sremskoj Kamenici. Specijalizaciju iz anesteziologije sa reanimatologijom i intenzivnom terapijom završila je 2018. godine.
Estetskom medicinom bavi se od 2017. godine – pohađala je sve osnovne i napredne kurseve iz oblasti primene anti age tehnika i estetskih intervencija neophodne za sertifikaciju u ovom polju. Član je Udruženja interdisciplinarne estetske i antiejdžing medicine Srbije (SESIAM) od 2019. godine i sve vreme usavršava tehnike estetske medicine na domaćim i intrenacionalnim kursevima. Ima višegodišnje iskustvo u aplikovanju hijaluronskih filera, botoksa, mezoterapije, biorevitalizacije, PRP i drugih antiaging metoda. Estetske intervencije koristi kako bi istakla prirodnu lepotu i naglasila je.