Gljivične infekcije nokta

o-uslugama

O gljivičnim infekcijama nokta

Kako se postavlja dijagnoza gljivične infekcije noktiju?

Dijagnozu postavlja dermatovenerolog, nakon kliničkog i dermoskopskog pregleda svih nokatnih ploča, a potom se pacijent dalje upućuje na analize ukoliko su potrebne, poput brisa nokatnih ploča. Zatim se bira najbolja terapija za pacijenta, u zavisnosti od izgleda nokatne ploče, zahvaćenosti noktiju i izolovane gljivice. 

Koje terapija se primenjuje u lečenju gljivica na noktima?

Terapija može biti lokalna ili sistemska.

Lokalna terapija je veoma komforna za sprovođenje – pacijent nanosi antimikotike u vidu laka ili losiona na nokatne ploče po preporuci dermatologa. 

Jedna od najsavremenijih opcija lečenja gljivične infekcije noktiju je laserska terapija Nd:Yag laserom, koja na potpuno neinvazivan način uspešno rešava ovaj problem – zagrevanjem nokatne ploče se uništavaju gljivice i onemogućava njihov dalji razvoj, a oporavka nakon tretmana nema. Ako su nokatne ploče veoma oštećene, može se primeniti i sistemska terapija.

Koliko dugo traje lečenje?

Lečenje gljivica na noktima je dugotrajan proces, traje i nekoliko meseci – zahteva strpljenje i upornost i lekara i pacijenta – cilj lečenja je rast nove, zdrave nokatne ploče.

Da li se gljivično oboljenje noktiju može ponovo javiti nakon lečenja?

Mnogi faktori pogoduju razvoju gljivica na noktima, te se ponovno oboljenje ne može nikad sa sigurnošću isključiti. Ukoliko se to desi, lokalna terapija, terapija laserom ili sistemska terapija se mogu ponoviti. 

Cenu Lečenja gljivica na noktima možete pronaći u našem Cenovniku.

Pišite nam